hydroogrod portal
hydroogrod


 

 

Sklep stacjonarny

Hydroogród
02-495 Warszawa
ul. Prawnicza 64
tel/fax (22) 667 75 35
Gdzie jesteśmy - mapa   

Od 4 maja pracujemy godzinach:
poniedziałek-piątek:  8.00-16.30
w soboty: 9.00-14.00

Zapraszamy!

 

Utrzymanie czystości stawu

Środki do utrzymania równowagi biologicznej w stawie

W nowo założonych stawach lub w stawach z zachwianą równowagą biologiczną, filtry mogą nie nadążyć z likwidacją glonów. Należy wtedy pomóc naturze stosując środki glonobójcze. Polecamy preparaty skutecznie zwalczające glony planktonowe i nitkowate:

GREEN AWAY - oryginalny preparat firmy Interpet zwalczający glony planktonowe (tzw. zielona woda) - op. 1l na 45.460l wody

ALGAFIN - konfekcjonowany środek GREEN AWAY zwalczający glony planktonowe op. 250ml na 11.300l wody,

ALGAFIN EKONOMIC - konfekcjonowany środek GREEN AWAY zwalczający glony planktonowe - op. 250ml na 2.800l wody;

ALGICIDE - Nowoczesny skuteczny środek w proszku przeznaczony do zwalczania glonów w stawie

( zarówno planktonowych jak i nitkowatych) 1op. 200ml na 10.000 litrów wody

ALGICIDE MAX - Nowoczesny środek w proszku przeznaczony do zwalczania glonów w stawie ( zarówno planktonowych jak i nitkowatych) - opakowanie ekonomiczne 400ml na 20.000 litrów wody

BIO PH MINUS - obniża pH ( zakwasza wodę) wody w stawie 1op. na 10.000 litrów wody. Wpływa na zmniejszenie zaglonienia wody w stawie.

POND CLEANER - oryginalny preparat firmy Interpet likwidujący zmętnienie wody (cząsteczki powodujące zmętnienie wody koagulują i opadają na dno).

ANTI FUNGUS & BACTERIA -oryginalny preparat firmy Interpet - lekarstwo dla ryb na pleśniawkę i inne choroby grzybicze op. 1l na 9000l wody.

CONDITIONER PLUS - bakterie oczyszczające wodę w sposób naturalny - eliminują amoniak i azotany oraz uaktywniają procesy przywracające równowagę biologiczną stawu - op. 1l na 10.000l wody.

CLEANER to środek do naturalnego usuwania szlamu w stawie - op. 1l na 10.000litrów wody.

OXYPER to środek, który zwiększa zawartość tlenu w wodzie przeciwdziałając tzw. przydusze i podnosi odporności ryb na szkodliwe substancje. Oxyper przyspiesza również biodegradacje martwej materii organicznej na dnie stawu i redukuje ilość szkodliwych gazów - op.300ml na 10.000 l wody.

STARTER BIOLOGICZNY - naturalne bakterie, niezbędne do rozpoczęcia i podtrzymywania procesów biologicznych np.w filtrze biologicznym, zapewniające naturalną równowagę oraz czystość i przejrzystość wody w stawie. Środek należy stosować do nowych stawów i filtrów jak również co roku na wiosnę aby przyspieszyć tworzenie równowagi biologicznej w stawie i "dojrzewanie" filtra. - op. 1l na 5.000l wody.

pH-TEST i zestaw testów stawowych - pH-test + twardość węglanowa - pozwala kontrolować podstawowe parametry wody w stawie .

BIOHUMIN - złoże specjalnie spreparowanego torfu o wysokiej zawartości humusu, który w sposób naturalny koryguje pH wody. Worek Biohuminu wystarcza na 1.500 litrów wody.

BIOLIT - worek z zeolitem, który redukuje amoniak i związki fosforu z wody, stosowany w filtrach biologicznych jak i samodzielnie w oczku.

BIOCARBON - worek z węglem aktywnym, który wiąże toksyny, w tym także chlor, stosowany w filtrach biologicznych jak i samodzielnie w oczku.

Powyższe preparaty posiadają atesty i są nieszkodliwe dla roślin i mieszkańców stawu.

W ofercie posiadamy również środki do basenów kąpielowych: w płynie - Antyglon 1L przeciw glonom, w tabletkach - Chlor 1kg i Multichlor 1kg dezynfekujące wodę, przeciwdziała rozwojowi glonów oraz pływak do tych tabletek.

Utrzymanie czystości stawu

Polecamy podbieraki o różnych długościach trzonka lub z uchwytem teleskopowym 1,00-1,70m oraz 1,10- 2,50m. W okresie jesiennym bardzo ważne jest zabezpieczenie stawu przed spadającymi liśćmi - służą do tego pływające siatki, które rozpinamy nad stawem.